30.07.2026 08:00 | Digi24
Murele sunt gata de cules. De aproape două săptămâni, se lucrează în plantațiile din Gorj. Deși costurile de întreținere ale culturii au crescut, unii producători au decis să păstreze același preț de vânzare ca anul trecut. Un kilogram de mure se vinde, în medie, cu 12 lei și o parte importantă din producția locală ajunge în cofetării.
🔗 Citește articolul complet pe Digi2418.10.2026 19:45 | Fanatik
18.10.2026 19:36 | Sport.ro
18.10.2026 19:33 | Sport.ro
18.10.2026 19:31 | NY Times World
18.10.2026 19:31 | Antena 3 CNN
18.10.2026 19:30 | Fanatik